fbpx
Pirmadienis, 21 kovo 2016 18:30

Ringo dresūros seminaras su Elena Balakireva

2016 m. kovo 11 – 13 dienomis Šakiuose įvyko ringo dresūros seminaras. Seminarą vedė patyrusi lektorė, profesionali hendlerė ir veisėja Elena Balakireva (Rusija).

Dienos tikrai neprailgo – Elena įdomiai pristatė naują informaciją, pasakojo išsamiai ir šmaikščiai, pateikdavo daugybę originalių pavyzdžių, o tarp teorinių paskaitų vyko praktiniai užsiėmimai ir padarytų klaidų nagrinėjimas.

Buvo aptariami ir psichologiniai, ir fiziologiniai šunų išstatymo parodose aspektai, kalbėta ir apie šuns vedlio psichologinę būseną ir jos įtaka pačiam šuniui.

Elena Balakireva akcentavo, kad lankymasis parodose turi patikti ne tik jo šeimininkui, bet ir pačiam šuniui, pasakojo apie įvairias šuns paruošimo metodikas ir apie tai kaip tai padaryti be streso, kaip tapti su šunimi viena komanda -  kokia bendra veikla su žmogumi sukuria ypatingai stiprų ryšį ir padeda tapti sėkmingu tandemu parodose. Taip pat buvo kalbėta apie tai kaip padėti šuniui atsipalaiduoti parodos metu, kokio treniruočių režimo laikytis besiruošiant svarbiam renginiui, į kokias smulkmenas kreipti dėmesį ir kaip stebėti aplinką atvykus į parodą. Nemažai pasakota ir apie tinkamą šuns fizinį pasiruošimą, apie gyvūno biomechaniką ir kūną lavinančius pratimus.

Praktinių užsiėmimų metu dalyviai išbandė įvairias ringo figūras, mokėsi tinkamai parodyti ne tik gyvūną, bet ir save – juk žmogaus įvaizdis ir elgesys parodos metu yra ne mažiau svarbus, mokėsi vertinti įvairiais susidariusias situacijas ir jas reaguoti, kontroliuoti ir nuraminti savo šunį, o reikalui esant – pridėti jam motyvacijos.

Dar karta dėkojame Elenai Balakirevai už žinių bagažo papildymą ir organizatoriams už šios puikios specialistės pakvietimą i Lietuvą.

Elenos suteiktomis žiniomis dalinsimės ir mes ringo dresūros pamokų metu.

Skaityti 2958 kartai